.

.

Вестин 2017-Форд Ф-Хд Решетка Гарда-сс-57-3900

Вестин 2017-Форд Ф-Хд Решетка Гарда-сс-57-3900

DEN 0.33
Износ

HDX Полиран Решетка Стража (57-3900) Од вестин. Чуварот НА РЕШЕТКАТА HDX НА вестин е крајната Опрема За Камиони Xtreme. Тоа е целосно заварен штитник за решетка од 1 парче кој има целосни крилја направени од тешка цевка со дијаметар од 2 инчи. Исправените се завршени и заштитени со екстра широк - дебел 1/8 инчи, широк 2,75 инчи - гума за да ви дадат кул, чист изглед. Карактеристики 17-17 F250 И F350 Super Duty Hdx Штитник За Решетка - нерѓосувачки Челик целосна предна заштита2" Цевка, целосно завиткајте околу крилјата целосна "Плоча за Удирање" решетка1-парче целосно заварена исправена тешка гума исправени ленти за туркање1.25" цевка за заштита на фаровите изработена во полиран нерѓосувачки челик за стил И Вклучен е хардвер за монтирање на долговечност Дупчење Потребно За Некои Апликации СПЕЦИФИКАЦИИ Материјал : нерѓосувачки Челик - ску : мирд62774 комплет за монтирање и вклучен хардвер. 2 " цевка целосна обвивка крилја. Целосна решетка плоча. 1-парче цврста конструкција. 1 1/4 " цевка за поддршка крилја*. Тешки 2 3/4" широк гумени ленти.

R

Им се допаѓа и на купувачите