.

.

Кафе Peet Café Domingo® Средно Печено Кафе K-Cup® Pods Ct Кутија

Кафе Peet Café Domingo® Средно Печено Кафе K-Cup® Pods Ct Кутија

DEN 287.84
Износ

Нашата Приказна се започна на Улиците Винова лоза и Орев Во Беркли, Калифорнија, каде Алфред Пит ја отвори својата прва продавница во 1966 година со една цел : да направи кафе за разлика Од Нешто Што Америка го вкусила претходно. Денес, ние ги почитуваме неговите строги стандарди за да ја испорачаме најбогатата, највкусна чаша—користејќи ги само најдобрите грав во светот, печење раце во мали серии и никогаш не компромитирање на свежината.Америка Именувана по нашето трето кафуле Во Беркли, оваа мешавина на миење и природни кафиња ги кажува задоволствата од разговорот и задржувањето на стручно сварена чаша. Keurig®. Орев, Широко Тело, Средно Печено Совршенство. К-Чаши® Парчиња. Оригиналниот Занает Кафе®.

R

Им се допаѓа и на купувачите