.

.

Трговска марка ликовна уметност „Фрагменти IV“ платно уметност од Мелиса Аверинос

Трговска марка ликовна уметност „Фрагменти IV“ платно уметност од Мелиса Аверинос

DEN 768.00
Износ

Уметник : Мелиса Averino Ssubject : Abstract Style : Bold & Eclectic Modern Product Type : Gallery-завиткано платно Artthats Ready за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има колагирани форми во сини, задебени и бели обрасци. Мелиса Аверинос живее и создава уметност. Растејќи на Кејп Код, таа отсекогаш сликала и се наметнувала со напуштање. - од студио во нејзината стара куќа што ја споделува со својот „симпатичен сопруг и спасувачки кучиња“, таа создава уметност и јоргани и секакви убави работи. Во 2016 година, таа победи најдобро во шоуто за нејзиниот оригинален модерни ватенка во vuilt Con и учи модерно ватирање дома и на патот. Мелиса сака сликање, ватирање, 'рѓа, еднорози, јога, градинарство, возбудливо шопинг и пита. Без оглед дали тоа е современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стилот, ликовната уметност во трговска марка нуди разновидна, внимателно изградена wallидна уметност која ќе биде Сигурно го надополнуваат секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Мелиса Аверинос „Фрагменти IV“ платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите