.

.

Дрвена Фигура Модел Човечка Уметност Манекен Маникини За Уметници Скица Јаглен Домашна Канцеларија Декорација На Биро (

Дрвена Фигура Модел Човечка Уметност Манекен Маникини За Уметници Скица Јаглен Домашна Канцеларија Декорација На Биро (

DEN 1.33
Износ

Опис. Изработена од шима доаѓа со држач, артикулирана пропорционална големина, добро Држи поза откако ќе се заклучи во позиција. Овој модел на цртање се користи за проучување на човечкото тело, а основните форми им помагаат на почетниците или напредните уметници да ги доловат сите точни размери и сенки за нивните цртежи и уметнички дела. Совршен како подарок, детски кукли или за декорација на куќа. Карактеристики. - Боја : како што е прикажано. - Материјал : Шима. - Големина На Пакетот : Прибл. 16х3, 5х3, 5см. - Изработен од изработен од шима и доаѓа со држач, артикулирана пропорционална големина, добро Држи поза откако ќе се заклучи во позиција. - Одлична референтна алатка за уметник, скулптори и сликари. - Многу лесен, лесно за носење со вас насекаде од училницата до студиото. - Совршен Како божиќен подарок, детски кукли или за украсување куќа. - Тоа е одлична алатка за луѓе кои имаат голем интерес или имаат интерес за скица за вежбање нацртајте го прегледот на фигурата. Направено од изработено од шима и доаѓа со држач, артикулирана пропорционална големина, добро Држи поза откако ќе се заклучи во позиција. Одлична референтна алатка за уметник, скулптори и сликари. Многу лесен, лесно за носење со вас насекаде од училницата до студиото. Совршен Како божиќен подарок, детски кукли или за украсување куќа. Тоа е одлична алатка за луѓе кои имаат голем интерес или имаат интерес за скица за вежбање нацртајте го прегледот на фигурата.

R

Им се допаѓа и на купувачите