.

.

Трговска марка ликовна уметност Сончево задоволство Канвас уметност од ennенифер Лилја

Трговска марка ликовна уметност Сончево задоволство Канвас уметност од ennенифер Лилја

DEN 2601.60
Износ

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични во различни големини, оваа подготвена, галерија завиткана уметност, се одликува со жена во фустан со чај. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

R

Им се допаѓа и на купувачите