.

.

Свост сапун со сон на еднорог

Свост сапун со сон на еднорог

DEN 414.40
Износ

Совладајте ја уметноста за создавање разиграни сапуни кои се незгодни на допир со сетот за сапун од сон на еднорог! Едноставно измешајте, обликувајте ги и испарете ги вклучените состојки во калап од еден вид. Откако ќе заврши вашиот калап, додадете разигран дизајн на еднорог со помош на листот за пренос на вода исполнет со светли бои. Оставете вашиот дизајн да се исуши и да гледате како вашиот калап се претвора во прилично создавање сапун од еднорог! Искусете го забавно забавно додека влажно и стискајте го вашиот незгоден сапун. Потребно е надзор на возрасни. Препорачано за возраст од 6 и повеќе години. Squishy Soap Unicor Grong : Истражете ја хемијата како главни состојки на YC 2. Уживајте во забавните придобивки од оваа практична активност. Комплетот вклучува : 1 шише течен сапун, 1 пакет разнобојно лепливо брашно од ориз, 1 секач за сапун, 1 лист за тетоважа, упатства за лесно следење.

R

Им се допаѓа и на купувачите