.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Кралицата Шепоти Платнена Уметност Од Ен Ивон Гилберт

Заштитен знак Ликовна Уметност Кралицата Шепоти Платнена Уметност Од Ен Ивон Гилберт

DEN 1.67
Износ

Уметник : Ен Ивон Гилбертсубјект : Народен Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има човек кој гледа во просторија полна со гуски.Родена и израсната во Нортамберленд, Англија, Ивон студирала На Колеџот За Уметност Во Њукасл и Колеџот За Уметност Во Ливерпул. По предавањето со полно работно време 5 години ивон стана хонорарен илустратор во 1978 година. Оттогаш таа работи со многу големи издавачки компании, списанија, дизајнерски групи и рекламни агенции ширум светот. Провокативниот и иновативен рекорден ракав На Ивон За Френки оди во холивуд" Опушти се "неодамна беше избран од списанието" П "за да биде еден од" 100-Те Најдобри Рекордни Ракави на Сите Времиња "и наречен" Класичен Дизајн " ОД ТЕЛЕВИЗИЈАТА БИ-би-СИ. Делото на ивон освои многу големи национални и меѓународни награди и нејзините оригинали се продаваат во галерии и во ВЕЛИКА британија и ВО САД. Нејзината работа се одржува во приватни колекции, вклучувајќи Ги И оние На Гувернерот Арнолд Шварценегер, покојната Принцеза Х.Р. Х. Маргарет, Лари И Барбара Зеборг и Моника Зеборг. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. човек гледа во соба полна со гуски.

R

Им се допаѓа и на купувачите