.

.

Добро ткаена Перса Традиционална ориентална персиска слонова коска 9'3 12'6 Област килим

Добро ткаена Перса Традиционална ориентална персиска слонова коска 9'3 12'6 Област килим

DEN 3.00
Износ

Колекцијата Перса е наш начин да ги донесеме традиционалните персиски стилови од судовите на античките династии до некаде малку помодерно и удобно, како вашата дневна соба. Моделите на овие детални саруси и цветни медалјони се ткаени во современата палета на живописни тонови на накит, топли плочки и кафеави, како и кул црнци и сиви. Густата, 0,4 "Полипропилен куп е отпорен на дамки и избледени. Во Турција . 100% поткрепа на јута е безбедна за дрвени подови . Екстремно издржлива и супер лесна за чистење . Отпорен на дамки и со текот на времето нема да избледи на сончевата светлина.

R

Им се допаѓа и на купувачите