.

.

Карат Т.Г.В. Аквамарин, родолит, цитрин, јолит, бел топаз Стерлинг сребрен прстен

Карат Т.Г.В. Аквамарин, родолит, цитрин, јолит, бел топаз Стерлинг сребрен прстен

DEN 2192.00
Износ

Кажете her твоето срце и припаѓа на неа со овој зачудувачки Тангело Аквамарин, Родолит, Цитрин, Иолит, Белиот Топаз Бенд. Изработено во бујно сребро сребро, овој опсег се карактеризира со два овални сјајни родолити, цитрински и лолитни скапоцени камења (6 x 4mm) заедно со три овални сјајни Aquamarine Gemstone и 18 тркалезни треперливи бели тапини скапоцени камења кои се украсени на групата во групата во групата во групата во групата во групата во групата во групата во групата во групата во групата поставување на prong. Дополнете ја вашата обична, деловна или формална абење со овој исклучителен опсег на скапоцен камен и изгледаат зачудувачки. Направено во сребро. 5 CT T.G.W. Аквамарин, родолит, цитрин, иолит, бел топаз. Исечење на скапоцен камен : тркалезна и овална. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 4,3 мм. Бенд на скапоцен камен. Февруари скапоцен камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Тангело, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со гарантна картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Тангело, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Тангело е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Tangelo фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Тангело гаранција - Тангело гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите