.

.

Miaенски Карат Карат Т.В. Прстен за ангажман на дијаманти во стерлинг сребро

Miaенски Карат Карат Т.В. Прстен за ангажман на дијаманти во стерлинг сребро

DEN 2.67
Износ

Добијте многу комплименти кога го носите овој прстен за ангажман на ореол во Миабела Дијамант. Изработено во бујно сребро сребро и има девет кружни, дијаманти поставени од пронг (H-I, I3), изработени во центарот со 27 кружни, дијаманти поставени од путер, изложени на двојните опсези. Измешан со сјај, овој ангажман прстен е совршен додаток на секоја колекција на накит. Гледајте го нејзиниот сјај светло кога ќе му го подарите овој прстен за ангажман на вашиот посебен некој. Направено во сребро. 1/5 КТ. Т.В. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I3. Пеперут и камења поставени од постери. Ширина на опсегот : 2,7мм. Прстен за ангажман на ореол. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! . Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

R

Им се допаѓа и на купувачите