.

.

Трговска марка ликовна уметност 'кола viii b' платно уметност од Мигел Балбас

Трговска марка ликовна уметност 'кола viii b' платно уметност од Мигел Балбас

DEN 2.67
Износ

Уметник : Мигел Балбасјубјект : Апстракт Стил : Електрикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Coarcuits Miguel Balbas 'Coirs VIII B' Canvas Art.

R

Им се допаѓа и на купувачите