.

.

Трговска марка уметност Радио Сити платно уметност од Јеил Гурни

Трговска марка уметност Радио Сити платно уметност од Јеил Гурни

DEN 3.00
Износ

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични во различни големини, ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со музичка сала „Радио Сити“ во Newујорк. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

R

Им се допаѓа и на купувачите