.

.

Rawlings Mach Alpha Baseball Batting Shiglet, мат морнарица, мала

Rawlings Mach Alpha Baseball Batting Shiglet, мат морнарица, мала

DEN 319.52
Износ

Матичката кацига на Rawlings Mach е дизајниран да настапи. Школката инспирирана од Mach MLB нуди елегантен дизајн и комбинацијата на оптимизирана вентилација и лагер за пена за влага ве одржува ладно и удобно на теренот. Неговата обликувана обвивка и подлога со високи перформанси ви даваат поголема заштита за да можете да останете сигурни на плочата. Исто така, има пред-дупчат дупки дизајнирани да одговараат на наставката за шлемови на Mext Mach за дополнително покритие и заштита без да се жртвува видливост. Ги исполнува стандардите Nocsae до 68 км на час. Матичката кацига на Rawlings Mach е дизајниран да настапи. Школката инспирирана од Mach MLB нуди елегантен дизајн и комбинацијата на оптимизирана вентилација и лагер за пена за влага ве одржува ладно и удобно на теренот. Неговата обликувана обвивка и подлога со високи перформанси ви даваат поголема заштита за да можете да останете сигурни на плочата. Исто така, има пред-дупчат дупки дизајнирани да одговараат на наставката за шлемови на Mext Mach за дополнително покритие и заштита без да се жртвува видливост. Ги исполнува стандардите Nocsae до 68 км на час . Наменети за млади на спортисти преку возрасни (во зависност од големината на главата), шлемот за капење Mach Alpha има обвивка инспирирана од MLB, која нуди елегантен дизајн за да им даде доверба на играчите на плочата. Оптималниот проток на воздух и циркулацијата се обезбедени со стратешки поставената технологија за вентилација од 360 степени, дозволувајќи му на спортистот да остане кул и сув. Изработено од обликувана ABS пластика и пена со едно тон матно палто за завршување. Издржлива, долготрајна импуларна пена ја апсорбира и дистрибуира силата преку повеќе влијанија. MEXT компатибилен благодарение на претходно дупчената конфигурација на завртките, дозволувајќи им на спортистите да додадат парче за екстензија на Rawlings Mach од која било страна на нивната кацига со леснотија. Се среќава со сертификација на NOCSAE до 68 км на час. Достапно во следниве големини : мали (6 7/8 - 7); Среден (7 1/8 - 7 1/4); Големи (7 3/8 - 7 1/2); X -LARGE (7 5/8 - 8).

R

Им се допаѓа и на купувачите