.

.

Трговска марка ликовна уметност „Млада Циганка“ платно уметност од Карлис Хунс

Трговска марка ликовна уметност „Млада Циганка“ платно уметност од Карлис Хунс

DEN 2601.60
Износ

Уметник : Карлис Хунс Предмет : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има жена која држи тамбур над бела позадина. Истакнати бои : бел, кафеав, тен, црна, сива карлис jekabs Вилхелмс Хунс, познат и како Карл Jacејкоб Вилхелм Хун беше балтичко-германска историја, жанр и сликар на пејзаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Една жена која држи тамбур над бела позадина.

R

Им се допаѓа и на купувачите