.

.

Габриала Унизе Еластичен Врзивно Средство За Абдоминална Поддршка, 3-Панел, 9 Широк, Постпартален, Пост-Хирургија: АБ-Мажи И Жени Медиум

Габриала Унизе Еластичен Врзивно Средство За Абдоминална Поддршка, 3-Панел, 9 Широк, Постпартален, Пост-Хирургија: АБ-Мажи И

DEN 1.00
Износ

Габриала Унисекс Еластично Врзивно Средство За Абдоминална Поддршка, 3-Панел, Широк 9 Инчи, Постпартална, Пост-Операција; го намалува притисокот и обезбедува одлична поддршка на абдоменот, половината и лумбосакралните области за подобрување на рамнотежата и распределбата на тежината. За жените на кои им е потребна најголема можна поддршка по царски рез или абдоминална хирургија, постои овој силен потпорен абдоминален врзивно средство од ГАБРИАЛА. Ова врзивно средство се препорачува по бременоста, по хируршки процедури во близина на абдоминалната област и за луѓе со прекумерна тежина за подобрување на рамнотежата и распределбата на тежината. Направен е со еластика за да помогне во приспособувањето на промените во големината и овозможува посовршено вклопување. Дизајниран да одговара и на мажи и на жени. Унисекс : За Мажи И Жени. 9 " широк еластичен абдоминален врзивно средство. Обезбедува олеснување по операцијата во абдоминалната област. Обезбедува постоперативно закрепнување. Закрепнете побрзо Од Царскиот Дел со ова врзивно средство за поддршка. Употреба во случаи на абдоминална хернија и кога е потребна друга абдоминална поддршка. Удобно за носење и незабележливо под облеката. Контурираниот дизајн овозможува подобро вклопување. Ефект на обликување на телото. Достапни Големини : S, M, L, XL, 2 XL.

R

Им се допаѓа и на купувачите