.

.

Шок доктор спорт краток со џеб за чаши, бел, младински медиум

Шок доктор спорт краток со џеб за чаши, бел, младински медиум

DEN 271.20
Износ

Shock Doctor Sport Sport со џеб за чаши ја дава целата поддршка што ви е потребна за каква било атлетска активност. Направено од четири-насочен ткаенина за истегнување, овој атлетски краток извештај има безбедно, удобно вклопување и исто така вклучува интегриран џеб за чаши за подобрена заштита (чаша не е вклучена). Идеално за контактни спортови за кои е потребна чаша или која било активност каде се јавува влијание, вклучувајќи бејзбол, фудбал, хокеј на мраз, лакроза, мешани воени вештини, борење или други борбени активности. Шок Доктор Спорт Краток со џеб за чаши, бел, младински медиум • Атлетски краток преглед со џеб за чаши ја дава целата поддршка што ви е потребна за каква било атлетска активност • Направено од ткаенина со четири насоки за истегнување • Безбедно, удобно вклопување • Вклучува интегриран џеб за чаши за подобрена заштита (Купот не е вклучен) • Идеално за контактни спортови за кои е потребна чаша или која било активност каде се јавува влијанието, вклучувајќи бејзбол, фудбал, хокеј на мраз, лакроза, мешани воени вештини, борење или други активности за борба или млади. • Боја : Бела • Големина : Младински медиум • Содржина на материјал : Jerseyерси : 65% полиестер / 35% памук.

R

Им се допаѓа и на купувачите