.

.

Дорман 521-Предна Лева Контрола На Долната Суспензија Склопување На Рачката И Топчестиот Спој За Специфични Модели На Шевролет Понтијак Сатурн одговара избери: 2005-Ш

Дорман 521-Предна Лева Контрола На Долната Суспензија Склопување На Рачката И Топчестиот Спој За Специфични Модели На Шевролет

DEN 1142.08
Износ

Ова склопување на рачката и топчестиот спој на суспензијата е директна замена за оригиналната опрема за специфични апликации на возилото. Водечкиот процес на евалуација во индустријата обезбедува непречено возење, стабилност на насоката и предвидлива динамика. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Доверлива замена - ова склопување на контролната рака и топчестиот спој директно го заменува оригиналниот склоп на специфични апликации за возила. Целосна поправка-секое склопување вклучува претходно инсталиран топчест спој и чаури, заштедувајќи време и труд. Квалитетно инженерство-беше подложено на водечко тестирање во индустријата за да се обезбеди непречено, стабилно и безбедно возење. Издржливо дизајнирани-дополнителни премази нудат долготрајна отпорност на ' рѓа и корозија. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Шевролет Каптива Спорт : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 Шевролет Рамноденица : 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 Понтијак Торент : 2006, 2007, 2008, 2009 Сатурн Вуе : 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007.

R

Им се допаѓа и на купувачите