.

.

Шеесеттата Ц Керамички Сопирачки Влошки Фа Фа Предниот Заден Комплет Замена

Шеесеттата Ц Керамички Сопирачки Влошки Фа Фа Предниот Заден Комплет Замена

DEN 2779.36
Износ

Овој Комплет За Керамички Сопирачки е Директна Замена компатибилна СО ОЕМ за вашето Возило.Шеесеттите Керамички Композитни влошки за сопирачките обезбедуваат исклучителни перформанси на сопирање и работна контрола над сите услови за возење : од секојдневно патување, до спортски турнеи, до агресивно улично возење. Нашиот напреден керамички композит користи нодуларни метални нишки за почетен залак, во комбинација со издржливи керамички влакна отпорни на топлина за да се елиминира избледувањето на сопирачките со висока температура. Керамичките Композитни влошки за сопирачките обезбедуваат идеална комбинација на голема моќ на запирање со ултра-ниско абење на роторот. ЕЛИМИНИРАЈТЕ ГО МЕЛЕЊЕТО НА СОПИРАЧКИТЕ и ПИСКАЊЕТО НА ПОДЛОГАТА : опремени со исклучително тивок композит за сопирање со вибрации, овие керамички влошки за сопирачките го намалуваат бучавата од сопирачките. ДОБИЈТЕ МОЌ НА ЗАПИРАЊЕ БЕЗ ПРОБЛЕМИ : додека синтеруваните сопирачки може да бараат почеста замена на роторот, керамичките влошки за сопирачките обезбедуваат и непречено сопирање и минимално абење на роторот. Плус, керамичките влошки за сопирачките овозможуваат ладно утро започнува без загревање (за разлика од јаглеродни/графитни или тврдо синтерувани влошки). ИЗБЕРЕТЕ ДОЛГ ВЕК на ТРАЕЊЕ НА ПОДЛОГАТА : издржливите структури од керамички влакна со висока јачина го продолжуваат животниот век на подлогата и им помагаат на керамичките влошки за сопирачките да траат подолго од органските или органските/кевларските влошки. НАМАЛЕТЕ ГО АБЕЊЕТО НА РОТОРОТ : формулата со ниска прашина е обоена (не содржи соединенија на железо) што ги намалува работните температури и го минимизира абењето на роторот и ризикот од деформација или искривување. МИНИМИЗИРАЈТЕ ГО ИЗБЛЕДУВАЊЕТО на СОПИРАЧКИТЕ : нишките од обоени метали нудат идеална топлинска спроводливост за брзо спроведување на топлината подалеку од интерфејсот на подлогата-роторот за побрзо термичко закрепнување и намалено избледување на сопирачките.

R

Им се допаѓа и на купувачите