.

.

Трговска марка ликовна уметност „мирни цвеќиња iii“ платно уметност од Jamesејмс Виенс

Трговска марка ликовна уметност „мирни цвеќиња iii“ платно уметност од Jamesејмс Виенс

DEN 1.67
Износ

Уметник : Jamesејмс Wienssubject : Floral Style : Cottage/Country Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има кластер на бели хидранга во стаклена тегла. Истакнати бои : Белиот Jamesејмс Виенс е страствен доживотно отворено, што порасна и се насели во Британска Колумбија опкружена со драматични планини и реки. Неговото уметничко дело, првенствено нафтено сликарство, ја одразува неговата loveубов кон природата и пејзажите. Jamesејмс студирал на колеџот за уметност и дизајн Емили Кар во Ванкувер, заработувајќи диплома за печатење и сликање. Ејмс ја примени работната етика што ја доби на семејната фарма во својата 30 -годишна кариера како професионален уметник. Ејмс е посветен на својата сопруга, децата и блиското пошироко семејство. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Кластер на бели хидранга во стаклена тегла.

R

Им се допаѓа и на купувачите