.

.

Формула за новороденчиња Нестле Нан Про, 12. мл, конзерва, железо

Формула за новороденчиња Нестле Нан Про, 12. мл, конзерва, железо

DEN 527.52
Износ

Нестле Нан е бренд #1 Формула за новороденчиња во Латинска Америка на која родителите ги сакале и верувале со генерации. Формула за новороденчиња Nestle Nan Pro со железен прав е моделирана по целосната исхрана и благост на доењето за да го задржите вашето бебе удобно и среќно. Формулата за бебиња со лесен за варење е формула за бебиња во прав, направена со висококвалитетни состојки и бебешки пробиотици, вклучително и 2FL HMO* и пробиотик L. Reuteri за поддршка на дигестивното здравје и сè уште имунолошкиот систем на бебето. Оваа формула за храна за бебиња од фаза 1 нуди смирувачка исхрана за бебиња до 12 месеци. Едноставно измешајте ја оваа прашок за формула NAN со вода сè додека не достигне конзистентност слична на млеко, и веднаш хранете го на вашето бебе или ладете ја и користете ја течната храна во рок од 24 часа. Здравјето и безбедноста на вашето малечко беше и секогаш ќе биде најголем приоритет на Гербер. Ние сме водач во исхраната на новороденчињата, не само затоа што растеме храна што ќе го нахрани вашето малечко, туку и затоа што знаеме каква храна е потребна вашето малечко . *Олигосахарид на човекот млеко. Не од човечко млеко. Шест лименки од 12,7 мл на формула за новороденчиња на Нестле Нан Про со железен прав NAN : брендот #1 за новороденчиња во Латинска Америка, на кои родителите ја сакаат и веруваат со генерации сега е достапна во САД. Нан фаза 1 Формула за храна за бебиња има пробиотик L. reuteri кој поддржува здравје на дигестивниот систем. Формулата NAN Baby е направена со хранливи, квалитетни состојки и стручни насоки. Измешајте формула за бебиња во прав со вода и сервирајте веднаш или ладете го до 24 часа. Бебе формула во прав е дизајниран за новороденчиња од 0 до 12 месеци.

R

Им се допаѓа и на купувачите