.

.

Сетот на пионерската жена цвета јубилејски керамички пекари, сет со 2 парчиња

Сетот на пионерската жена цвета јубилејски керамички пекари, сет со 2 парчиња

DEN 1584.00
Износ

Пионерската жена цвета јубилејната сет на пекари со 2 парчиња го олеснува печењето и сервирањето на оброците со уста и вкусни десерти. Совршено за печење на кој било декадентен десерт на РЕЕ или срдечни тепсија, овие пекари се практични колку што се шармантни. Ibrивописни бои и цветна шема на потписот на РЕЕ го надополнуваат класичниот дизајн на овие безвременски пекари, а суптилниот рафран раб носи гроздобер талент до вашите кулинарски креации. Послужете ги оброците за печка до табелата за уста, се прават лесно со погодните вградени рачки. Направено од трајно каменување, овој сет вклучува две правоаголни пекари, едниот со мерка 12 инчи и другите 14 инчи. Секое парче во овој сет е безбедна рерна, микробранова и машина за миење садови. Колку што се убави, како што се функционални, направете ја пионерската жена цвета јубилеј 2-парчиња Бејкер да го постави најновиот додаток на вашата колекција Bakeware.meet REE : Ree Drummond е најпродавана авторка на NYујорк Тајмс, ТВ личност, феном на социјалните медиуми и жената зад Популарниот блог за животен стил на Пионер, кој го започна сето тоа. Таа е исто така lубител на путер, басет песни, Етел Мерман, нејзиниот ловец, каубојски сопруг Лад и нивните четири деца. Нејзиниот стил на обична земја и вкусни рецепти ја направија да се занимаваат со сите работи што готват и забавуваат. Сетот „Пионер“ од пионерски цвеќиња од 2 парчиња сет на пекари вклучува 14-инчни, 3,6 кварта пекар и 12-инчен, 2,3 квартен пекар. Правоаголна форма со расипан раб. Се одликува со цветни обрасци и живописни бои. Додава декоративен допир во кујната. Направено од издржлива керамика. Гнезда за безбедно и лесно складирање. Идеално за употреба за колачи и разновидни јадења во рерна. Машината за миење садови безбеден и рерна безбедна на 500 F.

R

Им се допаѓа и на купувачите