.

.

Оклахома Звук Оратор Серија Говорник Со Вратоврска Клип Лавалиер Микрофон Во Махагони

Оклахома Звук Оратор Серија Говорник Со Вратоврска Клип Лавалиер Микрофон Во Махагони

DEN 0.67
Износ

Ораторскиот Говорник и безжичниот клип за Вратоврска/Лавалиер Микрофон е разноврсна звучна говорница од 40 вати, погодна за средни места како конференциски сали, сали за состаноци, аудиториуми и кафетерии. Тој нуди пространа површина за читање осветлена со атрактивна месинг светилка. Вклучен е дигитален часовник монтиран на површина за следење на времетраењето на говорот. Обилниот простор на полицата 12" х 4 " обезбедува практично складирање. Единицата вклучува рачен микрофон со кабел од 9' и фабрички инсталиран држач за микрофон со гуска, микрофон за вратоврска/ревер со кабел од 10', безжичен клип за вратоврска/лавалиер микрофон и засилувач кој работи со БЕЗЖИЧНИ микрофони НА ОС. Мултимедијалните способности вклучуваат истовремена употреба со два жични и еден безжичен микрофон. Работи или СО ПРИКЛУЧОК ЗА НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА или со опционален модел НА батерија PS12-V и има влезни приклучоци ЗА цд-плеери, звучници за продолжување, излези за снимање И репродукција На Mp3. елегантниот ормар На Ораторот има украс во златна боја и четири скриени тркалца со лесна ролна за лесна подвижност. Бродови целосно собрани.Карактеристики : Вклучува еден рачен микрофон и еден микматеријал за вратоврска/лавалиер : термички споен Ламинат со Висок притисок на јадрото НА МДФ : Махагони Опремен со мултиплеер засилувач од 40 вати влез/излезни линии за медиа плеери, звучници за продолжување, Снимање И репродукција На Mp3sspeciations : Димензии На Производот : 46"H x 22"W x 17"тежина на Производот : 64 фунти вклучува еден микрофон за безжичен спој; опремен со засилувач за повеќе играчи од 40 Вати; има полица ЗА складирање ОД 12"х4"; Опремен Со Месинг ламба; вклучен дигитален часовник;термички споен ламинат со висок притисок на јадрото на мдф; издржлива Површина На Отпорност на гребење; Опремен Со Четири Тркалца, Две Заклучувања; 10 Годишна гаранција.

R

Им се допаѓа и на купувачите