.

.

Dorman CB90053PR Предната Лева Контрола На Долната Суспензија Собранието На Раката И Топката Заеднички За Специфични Модели НА CHEVROLET gmc Одговара: 2010-CHEVROLET РАМНОДЕНИЦА, 2010-GMC

Dorman CB90053PR Предната Лева Контрола На Долната Суспензија Собранието На Раката И Топката Заеднички За Специфични Модели

DEN 3.00
Износ

Ова склопување на рачката и топчестиот спој на суспензијата е директна замена за оригиналната опрема за специфични апликации на возилото. Водечкиот процес на евалуација во индустријата обезбедува непречено возење, стабилност на насоката и предвидлива динамика. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Доверлива замена - ова склопување на контролната рака и топчестиот спој директно го заменува оригиналниот склоп на специфични апликации за возила. Целосна поправка-секое склопување вклучува претходно инсталиран топчест спој и чаури, заштедувајќи време и труд. Квалитетно инженерство-беше подложено на водечко тестирање во индустријата за да се обезбеди непречено, стабилно и безбедно возење. Издржливо дизајнирани-дополнителни премази нудат долготрајна отпорност на ' рѓа и корозија. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Шевролет Рамноденица : 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 Гмц Терен : 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017.

R

Им се допаѓа и на купувачите