.

.

Британците Направија Спектакуларен Сребрен Сребрен Природен Опал женски Ангажман прстен - големина опции-Големина 10.5

Британците Направија Спектакуларен Сребрен Сребрен Природен Опал женски Ангажман прстен - големина опции-Големина 10.5

DEN 556.16
Износ

Единствен камен прстен во класичен стил со нежен и префинет дизајн. Каменот има овална форма од 8х6мм. Ние користиме Природен Австралиски Опал кој е внимателно избран за овој прстен од стручни златари за да обезбедиме добро вклопување. Овде, овој елегантен дизајн и присуството на еден Опал камен ќе ви овозможи и другите да ја ценат убавината на каменот. Каменот Од Опал е полн со блесоци во боја кои блескаат додека ја фаќаат светлината на нежна снежно бела позадина, како огномет на снежен ден. Вистинската убавина на каменот е изложена кога светлината сјае на неа. Присуството на еден камен е совршена можност за вас да го изберете прстенот со вашиот роден камен. Ако сте родени во октомври, тогаш ова е вашиот прстен. Прстенот Е Дизајниран идеален за да му подарите подарок на вашата сакана или едноставно да го одржувате прстенот во добра состојба за да можете подолго да уживате во неговата целосна убавина. За да ви помогнеме да ја одржите добрата состојба на вашите прстени, испраќаме со упатствата за прстенот како да се грижите за прстенот, како и мерач за големина на прст за да ви помогнеме да добиете совршено вклопување. ДИЗАЈНИРАН и ИЗРАБОТЕН во РАБОТИЛНИЦАТА НА ТРАДИЦИОНАЛЕН СЕМЕЕН ЗЛАТАР основана 1954 година. Затоа, можете да бидете сигурни дека ова е парче накит изработено од искусни Златари и квалитетот и изработката се проверуваат во секоја фаза од производниот процес. ПРИРОДЕН ОПАЛ-краток водич за нега ќе биде испратен со вашето купување за да ви помогне да уживате најмногу од вашиот накит. ВИСТИНСКО ЦВРСТО СРЕБРО, независно тестирано, одобрено и печат од Канцеларијата За Анализи во Англија. Не треба само да го земете нашиот збор за тоа, бидете сигурни содржината на благородни метали во овој прстен е тестирана од експертите во канцеларијата За Анализи, основана од 1300 година, и тие го ставија својот белег во прстенот за да го покажат ова. ГОЛЕМИНИ 4 ДО 12 ДОСТАПНИ, ВКЛУЧУВАЈЌИ ЧЕТВРТИНА И ПОЛОВИНА ГОЛЕМИНИ - вашиот прстен ќе биде направен по нарачка во нашите сопствени работилници за да можеме да ви понудиме големи и мали димензии без дополнителни трошоци или време. ИДЕАЛЕН СПЕЦИЈАЛЕН ПОДАРОК-давањето накит како подарок изразува многу повеќе. Овој прстен ќе ви биде испратен Во луксузна кутија за презентација што ќе ви олесни да подарите подарок за Годишнина, Роденден, Божиќ, ден на Вљубените или која било пригода кога сакате да кажете "Вие Сте Посебни" (дури и ако сакате само да си го кажете тоа!).

R

Им се допаѓа и на купувачите