.

.

Трговска марка ликовна уметност „природна градина“ дрвена wallидна уметност од Дејвид Лојд Гловер

Трговска марка ликовна уметност „природна градина“ дрвена wallидна уметност од Дејвид Лојд Гловер

DEN 1.33
Износ

Уметник : Дејвид Лојд Гловербјект : Флоралстајл : Модерен и современо производ Тип : Вуд Слат Арт Ова е подготвено за виси, уметничко дело од тврдо дрво има патека низ градината. Дејвид Лојд Гловер има 25 -годишна меѓународна репутација изложба на големи галерии во САД, Канада, Мексико и Јапонија. Неговите дела ги стекнале колекционерите низ целиот свет. Гловер создава мастер -дела во акварел на хартија, гуаче на хартија, масло на платно и акрилик на платно со еднаков објект. По кариерата во рекламната индустрија, тој започна со полно работно време струка за создавање ликовна уметност за продажба на галерија. Уметничките дела се дигитално отпечатени со високи UV мастила директно на природни штици од дрвени предмети кои се подготвени бели за поживописна, шарена слика. Ова пријатно, вистинско дрво од дрво ја истакнува текстурата на дрвото создавајќи навистина уникатно уметничко дело без две парчиња кои изгледаат слично. Уметничкото дело пристигнува нерасположено и е подготвено да се обеси со wallидна закачалка веќе инсталирана на задниот дел. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Патека низ градина.

R

Им се допаѓа и на купувачите