.

.

Подобри домови и градини памук отпорен на брчки за постелнина, полн

Подобри домови и градини памук отпорен на брчки за постелнина, полн

DEN 2.67
Износ

Овие комплети на листови се ткаени од специјално третирани 100% памук што им дава на овие листови со преполн со 300 нишки меко, лесно чувство кое дава кул удобност цела ноќ. Изградбата на чиста памук има ткаенина третирана на ниво на влакна што значи постелнина што е без миење на брчки по миењето. Овој ансамбл за постелнина што може да се мие на машината излегува од фен подготвен непречено да се лизне над вашиот кревет и перници за стил без метеж, без напор. Совршени за секојдневна употреба, овие листови со високи нишки се највисоко ниво на погодност за секое зафатено домаќинство. Овие разноврсни постелнини се достапни во повеќе димензии и низа богати, цврсти бои за да се надополни каков било стил. Двоен сет вклучува : рамен лист (66 "x 96"), вграден лист (39 "x 75" x 14 "одговара на душек од 16? лист (54 "x 76" x 14 "одговара на душек од 16? Длабочина) и две перници. Сетот на кралицата вклучува : рамен лист (90 "x 102"), вграден лист (60 "x 80" x 16 "одговара на душек од 18? Лист (78 "x 80" x 16 "одговара на душек од 18? Длабочина) и две перници. Грижа за сет на листови : Машината беше топла. Тргнете се суво на ниско ниво, отстранете веднаш. Поставување на средна топлина од железо. Не исушете чисто ..

R

Им се допаѓа и на купувачите