.

.

Панел за завеси со изолиран памук со изолиран памук - парови на секој 80 84 во каки

Панел за завеси со изолиран памук со изолиран памук - парови на секој 80 84 во каки

DEN 383.84
Износ

Драпериите со собата на собата на Лофт Ливинг од колекцијата Винтемајт ќе изолираат против варијациите на температурата и ќе блокираат до 90% од светлината, давајќи ви дневна и ноќна приватност додека тие го намалуваат сјајот во вашата соба. Вршената поддршка на овие завеси, кои се направени од квалитетни материјали кои се долготрајни, лесни за чистење и се спротивставуваат на брчки, исто така го задушуваат звукот и обезбедува УВ заштита што може да ги избледи вашите подови и да го оштети вашиот мебел. Во собата -затемнување - Кога е правилно инсталирано, мансардите за дневна соба -затемнување на просторијата значително ќе ја блокираат највисоката светлина . Врвот на табулаторот - Врвниот заглавие на јазичето на овој панел ви овозможува да висат и да се лизгате лесно и брзо . Енергетски ефикасни - Поставата на Оваа завеса за затемнување во просторијата е додаден слој кој е дизајниран да изолира од температурните варијации и да ги минимизира трошоците за греење и ладење, блокира значителна количина на светлина, ви дава приватност на дневно и ноќно време . Отпорност на бучава - изолационите својства на мансарда, исто така, пригушуваат бучава од Надвор, што е особено корисно за оние кои работат необични часови и имаат потреба од непрекинат сон . УВ заштита - Оваа колекција обезбедува голема заштита со блокирање на штетни УВ зраци, што може да ги избледи вашите подови и да го оштети вашиот мебел . 100% ткаенина од памучно платно - лицето - лицето Ткаенината е 100% ткаенина од памучно платно, што го прави доволно трајно за секојдневна употреба. Поставата е мешавина од 100% акрилен сеуд, така што нема да се протега или да згасне со текот на времето . Висококвалитетно - дизајниран во Канада користејќи ги најдобрите материјали . Лесна нега - машина за миење и виси за да се исуши.

R

Им се допаѓа и на купувачите