.

.

Трговска марка ликовна уметност „Санта-бинокулар-15035“ платно уметност од Ед Вилер

Трговска марка ликовна уметност „Санта-бинокулар-15035“ платно уметност од Ед Вилер

DEN 1177.44
Износ

Уметник : Ед Вилверсјубјект : Хумор Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, се карактеризира со двогледи на Дедо Мраз до неговите очи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на производство на печатење за создавање висок квалитет репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ед Вилер 'Санта-бинокулари-15035' платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите