.

.

Cellhelmet C-Fort-I5.4- -lb Fortitude Series за iPhone Mini

Cellhelmet C-Fort-I5.4- -lb Fortitude Series за iPhone Mini

DEN 1.00
Износ

Дали вашиот телефон има сила да издржи секојдневни изданија на животот? Fortitude Series за i Phone 12 Mini во lilac Blossom Purple од Cellhelmet Can. Изградена за крајна заштита со патентирана технологија за заштита на пирамида и вкрстена дифузна технологија, овој супер-заштитен случај на мобилен телефон е оној што ви треба. Овој 2-дел, двослоен случај има тешка и солидна најлонска надворешна обвивка, со перничена внатрешна обвивка изработена од траен термопластичен полиуретан или TPU за кратко. Ова му дава на телефонскиот случај во воено одделение, сè додека е тенка, не гломазна и лесна за лизгање во џеб или чанта. За крајната технологија за заштита со двојни слоеви, атрактивен дизајн и тенки карактеристики, не гледајте подалеку од случајот Fortitude, од Cellhelmet. Направено за i Phone 12 Mini; Случајот е направен со двослоен, тврда надворешна обвивка и внатрешно-апсорбирачки TPU што ги штити телефоните од тврди капки и секојдневни влијанија; Технологијата на вкрстена дифузна и пирамида за заштита на случајот обезбедува заштита од работ до раб и крајна поддршка на задниот дел на уредот за да се чува безбеден од тешки хитови и прегревање; Случајот обезбедува тешка заштита додека одржува тенок дизајн кој овозможува контрола врз телефонот; Јоргован цвет виолетова.

R

Им се допаѓа и на купувачите