.

.

Трговска марка ликовна уметност „Ниска плима Килала“ платно уметност од Грејн Доулинг

Трговска марка ликовна уметност „Ниска плима Килала“ платно уметност од Грејн Доулинг

DEN 1530.08
Износ

Уметник : Grainne Dowlings Ubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактен пејзаж на чај, зелена и црни ленти од боја. Грејнн Даулинг е роден во Балина, Ко. Мајо. Студирала керамика, скулптура и сликарство на колеџот за уметност и дизајн на Крафорд. За време на своето време на колеџот Крафорд, таа извади една година за да живее во Виена, Австрија, каде што студирала сликарство во Академијата Дунав и имала среќа да биде изложена на работата на многу прекрасни сликари во галериите на Виена. Таа се за inуби во сликарството таму. Враќајќи се во Корк, таа го завршила дипломирањето со почести од 1 класа во ликовна уметност Гинне Даулинг „Ниска плима Килала“ платно уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите