.

.

Трговска марка ликовна уметност „Тропска руменило I“ ја направи врамената уметност од ревизијата на Лиза

Трговска марка ликовна уметност „Тропска руменило I“ ја направи врамената уметност од ревизијата на Лиза

DEN 2.00
Износ

Уметник : Lisa Audits Ubject : Floral Style : Tropical Product Тип : Сребрена рамка, бела матка, акрилик Ова подготвено за обесено, изменето врамено уметничко парче има розови хибискуси цвеќиња и повеќебојни лисја. Лиза ревизијата ја сака уметноста на декорацијата, а таа користи нафтени бои, акрилици и пенкало и мастило за да создаде убави уметнички дела. Таа наоѓа инспирација од мајстори за ликовна уметност како Пикасо, Манет, Рубенс и Сезан. Лиза живее во Канада со своите две тинејџерски ќерки, а таа создава голем дел од своите уметнички дела во пространа студио во нејзиниот дом. Препечатување на Giclee 11x14 под акрилик во сребрена рамка од 16x20. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел мат дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Без разлика дали е современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стилови, ликовната уметност во трговска марка нуди разновидност на висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност Тоа сигурно ќе го надополни секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, матични премери, панел, алуминиум и платно, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба, до дневната соба, па дури и во канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена со законот за трговски марки на САД и ќе биде енергично одбрана. Ревизијата на Лиза „Тропска руменило I“ ја направи врамената уметност.

R

Им се допаѓа и на купувачите