.

.

Трговска марка ликовна уметност „Тахитски пејзаж“ платно уметност од гаугин

Трговска марка ликовна уметност „Тахитски пејзаж“ платно уметност од гаугин

DEN 2.67
Износ

Уметник : Gauguin Предмет : Пејзаж-апелатива : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има планински пејзаж под сино небо. Истакнати бои : жолта, бела, кафеава, тен, зелена, сива Јуџин Анри Пол Гаугин? Дали беше француски? Пост-импресионист? Уметник. Неценети до после неговата смрт, Гаугин сега е препознаен за неговата експериментална употреба на боја и? Синтетистички? Стил кој беше јасно различен од? Импресионизмот. Кон крајот на животот, тој поминал десет години во француска Полинезија, а повеќето од неговите слики од ова време ги прикажуваат луѓето или пејзажите од тој регион. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. планински пејзаж под сино небо.

R

Им се допаѓа и на купувачите