.

.

ДОЛГА ПАТЕКА ТУРНЕЈА 265 65Р Б ЦЕЛА СЕЗОНА Гума Одговара: 2005-Тојота Такома Пред Тркач, 2000-Тојота Тундра Ограничена

ДОЛГА ПАТЕКА ТУРНЕЈА 265 65Р Б ЦЕЛА СЕЗОНА Гума Одговара: 2005-Тојота Такома Пред Тркач, 2000-Тојота Тундра Ограничена

DEN 2.67
Износ

Bfgoodrich Долга Патека Т/Турнеја тивко, удобно возење со одговорно возење по автопат.Дизајниран за возачи кои бараат гуми кои функционираат со зголемена прецизност на патот во сите сезони без да се жртвува удобноста и животот на абење, Долгата Патека Т/А Турнеја е само гумата. Кросоверот/ТЕРЕНЕЦОТ На BFGoodrich Touring на сите Сезонски лесни камиони гуми е развиен за кросовер и спортско комунално возило и дизајниран да испорачува милја по милја во влажни, суви, зимски услови (вклучувајќи лесен снег). Гуменото соединение за сите сезони се формира во симетрична шема на шарите што има независни блокови на рамената, засечени средни ребра и цврсто централно ребро што обезбедува точно свиоци, цврсто ракување и позитивно чувство во центарот при брзини на автопатот. Критичното пиење во сите блокови на шарите ги зголемува рабовите на гризење потребни за влечење со подобрување на држењето на снегот или дождот. Двојни челични ремени засилени Со Системот За Задржување На Еднаква Напнатост На бфгудрич (ЕТЕК) на спирално завиткан најлон и помага на гумата да ја задржи својата форма при брзини на автопатот за контролирано возење и зголемена издржливост. Двослојната полиестерска обвивка помага и во апсорпција на ударот на патот и спречување на свиткување на страничниот ѕид. Обезбедување сигурна контрола на автопатот со трајна влечна сила во сите сезони. Еднаква Тензија Задржување (Етек) Систем. Развиен за кросовер и спортски комунални возила. Стандардна Гаранција. За повеќе информации во врска со инсталацијата на гумите, кликнете тука. Одговара : 2003-09 Тојота 4рунер СР5 2016-22 Тојота Такома ТРД Спорт 2003-09 Лексус ГХ470 База 2019 Форд Ренџер Ларијат 2004-08 Нисан Граница ЛЕ 2021 Форд Ренџер Ларијат 2003-07 Тојота Секвоја СР5 2005-06 Доџ дакота ларами 2001-03 нисан граница ск 2002-10 Нисан Кстера СЕ 2004-05 Доџ Дуранго СЛТ 2006-08 Доџ Дуранго Авантурист 2005-10 Нисан Патфајндер ле 2011-12 Нисан Патфајндер Сребрено Издание 2019-20 гмц кањон сле 2010 нисан граница ЛЕ 2008 доџ ДАКОТА СПОРТ 2023 ТОЈОТА Такома ТРД НАДВОР Од Патот 2011 Рам Дакота Голем РОГ 2009 Доџ Дуранго Ограничен Хибрид 2006 Мицубиши Рајдер Xls 2009-10 Доџ Дакота Осамена Ѕвезда 2009-12 СУЗУКИ ЕКВАТОР спорт и повеќе-додадете го вашето возило На Нашето Вклопување графичка контрола за проверка.

R

Им се допаѓа и на купувачите