.

.

Ферндуле Менс Водоотпорни Чизми За Дожд Дождливи Работни Чевли Со Кружни Прсти Кои Не Се Лизгаат Обичен Кадифен Стил На Обложување 8.5

Ферндуле Менс Водоотпорни Чизми За Дожд Дождливи Работни Чевли Со Кружни Прсти Кои Не Се Лизгаат Обичен Кадифен Стил На Обложување

DEN 2.67
Износ

Опис : Пол : Мажи, Маж, Маж, Возрасен Стил : Чизми За Дожд, Чевли За Дожд, Градинарски Чевли, Чизми За Дожд, Чизми За Дожд Од Средно Теле, Чизми За Дожд Со Високи Колена, Дожд И Градинарски Чевли Тип На Шема : Еднобојна, Маскирна, Кадифена Постава Боја : Како што покажува сликата (Опционално)Големина : САД 6, САД 7, САД 7.5, САД 8, САД 8.5, САД 9, сад 9.5 (Следете ја табелата со големини до изберете ве молиме)Горен Материјал : Материјал За Пвцоутсол : Пластичен Тип На Челик : Прицврстување На Буци : Лизгање На Типот На Прсти : Висина На Тркалезна Цевка : Низок Врв/Висок Врв/Средно Теле/Колено Сезона : Пролет, Лето, Fall, Зимски Прилики : Секојдневни, Дневни, Внатрешни, надворешни, Работни, градинарски КАРАКТЕРИСТИКИ : 1. Проширениот дизајн на тркалезна глава овозможува повеќе простор за нозете да се протегаат и удобно да се вклопат.2. Меко тело за чевли, изработено од пвц пластика, нераскинливо, издржливо.3. Надворешниот ѓон на текстурата го зголемува триењето и не се плаши од лоши временски услови во дождливи и снежни денови.4. Нашите машки чизми за дожд секогаш ќе бидат со вас секогаш кога ви треба, шетање куче наутро, шопинг во дождлив ден, градинарство, перење автомобил, работа во влажно калливо предиво или фарма, кампување со семејства или пријатели и во многу други прилики.Содржина на пакетот : 1 Пар Мажи Чизми За Дожд (други Додатоци не се вклучени)Совети : 1. Ве молиме споредете ги големините на деталите со вашите пред да купите!!!2. Боите може да бидат малку различни во зависност од поставките на компјутерот и мониторот.3. Ве молиме дозволете 1-3см се разликува поради рачно мерење, благодарам. (Целото мерење во см и ве молиме забележете 1 см=0,39 инчи, 1 инч=2,54 см) ВОДООТПОРЕН : имајќи ги овие чевли направени од премиум ПВЦ, дождот и водата нема лесно да навлезат во чизмите. Нечистотијата, калта и влажната почва или песок само ќе се лизгаат од површината. НЕЛИЗГАЊЕ : Настрана од обезбедување дополнителна удобност на нозете во дождливите денови, надворешниот ѓон против лизгање им дава на овие чизми одличен стисок или влечење за да можете да одите без грижи на влажни и калливи терени или нерамни области. ЛЕСНО НОСЕЊЕ : Наменето За дами во движење, лесно можете да се лизнете внатре и надвор од овие чизми. Можете погодно да ги носите секогаш кога, каде и да се подготвите кога ќе се појави лошо време. Идеален е и за кампување, одење на плажа, лесно пешачење, градинарство и сите други активности на кои можете да помислите. ИЗДРЖЛИВ КВАЛИТЕТ : Конструиран со цврсти, еластични материјали, овие лесни, но издржливи дождовни чизми нема лесно да пукнат што го прави ваш долготраен придружник за сите сезони. ЛЕСНО ЗА ЧИСТЕЊЕ : Сјајната пластична обвивка ги штити чизмите од дамки и нечистотија, само исчистете ги со чистење на цревото или бришење со влажна крпа.

R

Им се допаѓа и на купувачите