.

.

Ove Decors Tampa-Pro 23- in. W in. H Правоаголен аголен туш за туширање со пивот без рамка за туширање во никел

Ove Decors Tampa-Pro 23- in. W in. H Правоаголен аголен туш за туширање со пивот без рамка за туширање во никел

DEN 1.67
Износ

Ove Decors Бескрајни 23 7/8 во комплетот за врата за туширање на тампа-про рамка за шарки има модерен, минималистички дизајн кој спарува висока функционалност со современ стил. Комплетот доаѓа со хардвер за врвен квалитет, полн со елегантен финиш на сатен никел, и вклучува 23 во панел со широка врата, 29 во широк страничен панел, идеален за инсталација на агол. Сите панели се направени од премија 8мм (5/16 ”) дебело овластено стакло. 23 7/8 in. Ширина x 30 13/16 in. Длабочина x 72 in. Висина, модел : TP0101200. Рамка за реверзибилна инсталација на вратите со вграден магнет на вратата за безбеден и тесен близу. Нема повеќе протекувања, нема повеќе влажни подови . Премиум заштитното стакло обложување го олеснува чистењето и заштитувањето од ѓубриво од сапун и вар. Сертифициран од Советот за сертификација на застаклување на безбедност (SGCC). Технологија Metal Guardã - Премиум заштитна метална облога за да го задржите вашиот хардвер сјаен за наредните години . Вклучена е преголема рачка во хромирана завршница. 5-годишна гаранција на стаклени панели и 1 година гаранција на хардвер . Користете ја алатката за конфигуратор за туширање Ove за да го прилагодите и изградите вашиот туш за соништа за вашиот уникатен простор. Прегледајте го упатството за упатства PDF за детални димензии на производот за да се осигурате дека комплетот за туширање е правилен за мерењата на вашата бања.

R

Им се допаѓа и на купувачите