.

.

LED вдлабнати светла со кутија за спојници, затемнето светло, 800LM, 90W EQV, ETL наведени, 5000k дневна светлина

LED вдлабнати светла со кутија за спојници, затемнето светло, 800LM, 90W EQV, ETL наведени, 5000k дневна светлина

DEN 3.00
Износ

TORCHSTAR 4 Inch LED Slim Recessed Lighting with Junction Box, 12 W=90 W, Dimmable Airtight Canless Downlight, IC Rated, 5000 K Daylight, JA8&T24&ETL&Energy Star Listed, 5 Years Warranty, Pack of 4 If you're troubled by little ceiling space or high energy costs, Тогаш оваа дневна светлина на таванот е онаа за вас. Поддржува реновирање, реновирање и нови градежни инсталации. Стандардни квалитетни стандарди, со висок квалитет на светлина е безбеден за употреба и користи многу малку моќ. Оценката на ИЦ дозволува да биде во контакт со запаливи материјали, што ви дава дополнителна заштита, истовремено спречувајќи пожари. Неискрена дизајнирање од солиден алуминиум, оваа светлина има одлична отпорност на корозија и дисипација на топлина. Нежните 100% -5% триак затемнување му овозможуваат да одговараат на различни потреби без треперење или зуење. Херметичката структура ја задржува топлината и влагата надвор од светлината и ја прави одлична за влажни локации. Оваа светлина е совршена за продавници, трговски центри, хотели, ресторани, кафулиња, барови, плакари, кујни, ходници, подруми и многу повеќе. DVWCL-153 PH-WH, MAW-600, S-600 P, SLV-600 P, SCL-153 P, TG-603 P, TG-600 PNL ЗАБЕЛЕШКА : Пролетните клипови можат да ја поправат светлината на максимум таванот со дебелина од 0,98ин. 12 WVOLTAGE : AC100-130 VHALOGEN Еквивалент : 90 Wluminous Flux : 800lmcri : 90lifespan : 54,000 ч. 54,000 ч.

R

Им се допаѓа и на купувачите