.

.

Термички Влошки, Гел Топлинска Спроводлива Силиконска Подлога, Сина За Процесорот Чип Компјутер Канцеларија Дома

Термички Влошки, Гел Топлинска Спроводлива Силиконска Подлога, Сина За Процесорот Чип Компјутер Канцеларија Дома

DEN 254.40
Износ

Термички Влошки, Гел Топлинска Спроводлива Силиконска Подлога, Сина За Чип На ПРОЦЕСОРОТ Компјутерска Канцеларија Домашна Спецификација : Опис : &. Можете да ја исечете подлогата во различна големина според вашите потреби. Бесплатна инсталација, максимална спроводливост на топлина и зголемено ладење. Одлично за графички картички,графички чипови, Чип Од мостот Север-југ, мемориски чипсет, ИЦ. Карактеристики : 1. Отпорност на висока температура, ниска температура, топлинска спроводливост. 2. Мек, низок вискозитет. 3. Може да се користи за процесорот чип топлинска спроводливост ИЛИ ПРЕДВОДЕНА топлинска спроводливост. 4. топлинска спроводливост, многу податливост. 5. Може да се намали на било која саканата големина. Спецификации : Состојба : Материјал : Гел Боја : Сина Големина : Прибл. 100 x 100 x 3 mm / 3.9 x 3.9 x 0.1 во Топлинска Спроводливост : 5.0 Густина : 2.35 Цврстина : 13c - 50c Дозволеност : 260 X 18 Температура : -40°C - 220°C Отпорност На Напон : > 4kv Отпорност На Пожар : UL94 V0 Цврстина На Истегнување : PSI Поголема Или еднаква На 35 Пакет Вклучени : 1 x Процесор Термичка Подлога забелешки : 1.Ве молиме дозволете грешка од 1-3 см поради рачно мерење. Ви благодариме за разбирањето. 2.Мониторите не се калибрирани исти, бојата на предметот прикажана на фотографиите може да покажува малку поинаква од вистинскиот објект. Ве молиме земете го вистинскиот како стандард. Отпорност на висока температура, ниска температура, топлинска спроводливост. Мек, низок вискозитет. Може да се користи за процесорот чип топлинска спроводливост ИЛИ ПРЕДВОДЕНА топлинска спроводливост. топлинска спроводливост, многу податливост. Може да се намали на било која саканата големина.

R

Им се допаѓа и на купувачите