.

.

Мишелин Географска Ширина ТУРНЕЈА HP Цела Сезона 255 70R 116v XL Патничка Гума

Мишелин Географска Ширина ТУРНЕЈА HP Цела Сезона 255 70R 116v XL Патничка Гума

DEN 2.67
Износ

Мишелин Ширина ТУРНЕЈА HP 255/70 R18 116v Xloverviewt Мишелин Ширина ТУРНЕЈА HP е гума за сите сезонски перформанси која е наменета за употреба на CUVs и нуди бучава и удобно возење, како и сигурно ракување. Шарата НА Турнејата ЗА Географска Ширина HP има 2-D Активни Шипки За подобрено ракување со снег и дожд со заклучување заедно за зголемена ригидност. Благодарение на прецизно поставениот полиестер заедно со filмидни/најлонски нишки (ТЕХНОЛОГИЈА ФАЗ) под шарата, ГЕОГРАФСКАТА Ширина НА КС нуди подобра стабилност и одговорност на управувањето при поголеми брзини. Дополнително, обликот и шарата соединение НА ШИРИНА ТУРНЕЈА HP се оптимизирани за намалена отпорност на тркалање и подобрена ефикасност на горивото. Дизајниран за употреба на премиум Кув. Поддржан од ограничен производител од 55.000 милји, животниот век на шарите на повеќето големини, а ограничениот производител од 45.000 милји гази на некои Големини со Оценка W. 2-Д Активните Шипки го подобруваат ракувањето со снег и дожд. Прецизно поставените полиестерски иylмидни најлонски нишки ја зајакнуваат стабилноста и реакцијата на воланот при големи брзини. Напредниот дизајн на шарите обезбедува возење без бучава и удобно. Големина : 255/70Р18. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

R

Им се допаѓа и на купувачите