.

.

Примарно Злато Каратно Жолто Злато Аквамарин Март Пост Обетки

Примарно Злато Каратно Жолто Злато Аквамарин Март Пост Обетки

DEN 399.20
Износ

Прославете го нејзиниот роденден подарувајќи и ги овие обетки од жолто злато од 14 карати. Прикажувајќи 4мм тркалезни сини аквамарински скапоцени камења што го претставуваат месецот на Раѓање Во Март, овие едноставни, но елегантни обетки обезбедуваат со затворање на столбот и туркање назад. Скапоцените камења тежат 0,40 cttw.Метална Тежина : 0,30 Грама Тип на накит : Тип На Фино Обликување : Студгендер : женско затворање : Пост И Туркање Метал : Златно Злато Карат : 14 Каратметална Боја : Жолто Димензии : 4ммгемстоун Детали : Тип : Аквамаринпородилен Камен Месец : Мартбој : Блуекут : Фацетедсајп : Тркалезна Големина : 4ммвежина : 0,4 cttwquanty : 2 поставување накит : Prongyar Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна зелена кутија за подароци Со Бел Лак, Совршена За Чување Или Давање Подароци.Земја На Потекло : Индија Аквамарин 14кт Жолто Злато 4мм Март Пост Обетки : Изработени во 14кт жолти златни обеткивистински аквамарин0, 5 кт. т. г.в.

R

Им се допаѓа и на купувачите