.

.

Raybestos Пред Диск Сопирачка Ротор, Одговара изберете: 1999-ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО, 2000-ШЕВРОЛЕТ ТАХО

Raybestos Пред Диск Сопирачка Ротор, Одговара изберете: 1999-ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО, 2000-ШЕВРОЛЕТ ТАХО

DEN 1.67
Износ

Црниот слој за фузија дава чист, завршен изглед, додека пеглата специфична за апликацијата ја потиснува бучавата и ги одржува сопирачките ладни. Апликации специфични дизајни-Натпревар ОЕ форма, одговара и функција за крајна сила . Овие ротори имаат напредна технолошка металургија која нуди долготрајна издржливост. Најтесниот страничен истек-0,05 мм (0,002") или помалку за намалена пулсираност на педалата, бучава од сопирачките и продолжен век на траење на подлогата. Црна фузија слој дава чист, завршен изглед, додека сивата фузија слој може да издржи 300 часа изложеност на солена вода и ја намалува ' рѓата за оптимален проток на воздух и ладење. Сите ротори На Raybestos имаат СТАНДАРДИ за цврстина и издржливост во согласност СО SAE, со тесни странични истекувања и варијации на минимална дебелина, така што знаете без оглед на роторот што ќе го изберете дека добивате конзистентен, предвидлив и безбеден производ. Мелница избалансирани рабови-100% валидација обезбедува соодветна рамнотежа и ги минимизира вибрациите . Роторите На Диск Сопирачките рејбестос се дизајнирани да обезбедат одлично сопирање. Професионална Оценка е исто така достапна Во полициски и средни апликации. Рејбестос Р-300крајната надградба, серијата Р-300 се одликува со дизајн На слот За С-Жлеб што го максимизира контактот од рампа до ротор за посилен залак, помазно сопирање и зголемен век на траење на подлогата. Напредната Технологија е идеална за тешки должности, возен парк, ентузијаст и возила со високи перформанси. Покривање камион, училишен автобус и апликации со средна должност од класа 1 до класа 8 . Секој производ е опширно тестиран за да се осигура дека добивате висококвалитетен и сигурен производ. Рејбестос Напредна ТехнологијаОбезбедува најдобро решение за бучава што ги исполнува или надминува очекувањата НА ОЕ за да обезбеди најдобри перформанси и издржливост во класата.Рејбестос е светски познат во автомобилскиот резервен пазар како водечки производител на делови за сопирачки. Конфигурации на лопатки специфични за возилото-ое-соодветни конфигурации на лопатката за ладење за оптимално ладење, намалено избледување на сопирачките и зголемен век на траење на подлогата . Рејбестос Професионално Одделениеовој ротор со целосна покриеност обезбедува најкомплетна линија на ротори специфични за апликацијата на пазарот, која опфаќа 99.

R

Им се допаѓа и на купувачите