.

.

Мовадо Работ Сино Бирање Нерѓосувачки Челик Машки Часовник

Мовадо Работ Сино Бирање Нерѓосувачки Челик Машки Часовник

DEN 3.33
Износ

Црна јонска обвивка од нерѓосувачки челик и нараквица. Фиксна црна јонска рамка. Конкавен песок црн алуминиумски бројчаник со црни раце. Нема маркери. Мовадо точка се појавува на позицијата 12 часот. Тип На Бирање : Аналоген. Кварц движење. Сафир кристал отпорен на гребење. Повлечете / притиснете круна. Цврст случај назад. Големина на куќиштето : 40 мм. Дебелина На Куќиштето : 9 мм.тркалезна форма на куќиштето. Ширина на бендот : 20 мм. затворач За Распоредување. Отпорен на вода на 30 метри / 100 стапки. Функции : час, минута. Фустан часовник стил. Movado Работ Црна Алуминиум Бирање Црна јонски позлатени Менс Види Работ Хронограф Сино Бирање Нерѓосувачки Челик Машки часовник.

R

Им се допаѓа и на купувачите