.

.

Надминете Ја камерата На Контролната Табла - 3. Мп-1080п - Безжичен-Г-Сензор

Надминете Ја камерата На Контролната Табла - 3. Мп-1080п - Безжичен-Г-Сензор

DEN 1.33
Износ

Надминете Го Возењето 200-Клучни Карактеристики И Придобивки На Камерата на контролната табла : Остро видео во секое време, Возењето На Трансцендент 200 има за цел да ви помогне да се чувствувате посигурни и побезбедни додека возите. Монтиран на шофершајбната на вашиот автомобил, Камерата На Drive Pro 200 комбинира екстра широк агол на гледање на 160 extra, резолуција од 1920x1080p (30fps) и ред од 7 стаклени леќи за да се осигурате дека целото патување е снимено со голема јасност како што се случува. Големата решетка f/2.0 значи дека овој објектив автоматски ќе се прилагоди на условите на светлина за да ги сними сите детали за настанот, вклучително и регистарските таблички, и дење и ноќе, додека вградениот микрофон може да снима звук доколку е потребно.Доказите снимени Од Страна На Drive Pro 200 може да се користат за да се заштитат и да ви помогнат во сите видови сообраќајни инциденти и измамнички побарувања, вклучувајќи : пријавување инциденти во полиција, идентификување на причината за несреќата и пополнување на побарувањата за осигурување. Уште повеќе, знаејќи дека секоја акција е снимена, тоа може да биде одличен начин родителите да поттикнат добро однесување при возење кај младите возачи. Инсталирајте и снимајте инсталирањето На Drive Pro 200 е лесно. Едноставно монтирајте Го Drive Pro 200 во средината на шофершајбната на вашиот автомобил и поврзете го вклучениот адаптер за автомобил од Drive Pro 200 со полесниот штекер на вашиот автомобил. Управувањето Со Drive Pro 200 е уште полесно. Откако ќе го запалите моторот на вашиот автомобил, Drive Pro 200 автоматски ќе се вклучи и ќе започне со снимање видео датотеки. Откако ќе се исклучи моторот, Drive Pro 200 автоматски ќе го зачува тековното снимање и исклучување. WI-Fi и APP QR кодови благодарение на вградениот Wi-Fi и поддржан од бесплатната Апликација Drive Pro 200 Што може да се преземе, За apple i OS и android уреди, Drive Pro 200 може да управува со патник додека возачот продолжува со задачата за возење. Кога сте поврзани со Посветената безжична мрежа На Drive Pro 200, можете да гледате видео снимки во живо за време на снимање, репродукција и преземање видеа и лесно да ги прилагодувате поставките Drive Pro 200 директно од вашиот паметен телефон или таблет. Што Е Вклучено : Надминете Го Возењето 200. Sdhc Мемориска Картичка. Адаптер за напојување на автомобилот, композитен видео кабел, држач за лепило.

R

Им се допаѓа и на купувачите