.

.

О. С. Т. - Миење О. С. Т. - Винил

О. С. Т. - Миење О. С. Т. - Винил

DEN 2.33
Износ

Ограничен винил лп притискање. Оригинален саундтрак на хип хоп комедијата од 2001 година. Перењето беше напишано и режирано ОД ДИЏЕЈ Пух и во главните улоги д-р Дре, Снуп Дог и ДИЏЕЈ Пух, со настапи На Еминем, Лудакрис и Ксибит. Саундтракот се одликува со хип хоп најдобрите, вклучувајќи Дре, Снуп, Д12 Џо Ѕвер, Супафли, Буста Рими и многу други. Во филмот, Шон (Дре) и Ди Лок (Дог) се цимери кои се уште не ја платиле киријата. За да бидат работите уште полоши, Шон штотуку ја загуби работата Во Шкафче за Нозе поради мешање На Ди Лок, па Ди Лок сугерира дека неговиот цимер застанува покрај истата перална за автомобили каде што работи. Шон веднаш е ангажиран како помошник менаџер со крис (Еминем) кој беше отпуштен претходниот ден. Во исто време, нивниот сопственик им дал тридневно предупредување за иселување. Иако Ди Лок ги има парите, преку дилање дрога на страна, тој одбива да плати, инсистирајќи На тоа Дека Шон треба да ја смисли својата половина, па Шон дава се од себе за да го импресионира Господинот Вашингтон (Валас), сопственикот на пералната за автомобили, за да може да ја задржи својата работа доволно долго за да излезе со својата половина од киријата. Како што би се сомневале, работите не одат точно според планираниот Саундтрак За Перење (Винил).

R

Им се допаѓа и на купувачите