.

.

Белиот Чедар На ann Школки Макарони И Сирење Вечера Со Органски Тестенини, 10. ОЗ

Белиот Чедар На ann Школки Макарони И Сирење Вечера Со Органски Тестенини, 10. ОЗ

DEN 41.28
Износ

Донесете кремаста, вулгарна добрина на вашата семејна трпеза со Белиот Чедар Макарони И Сирење На Ann. Направено со органски лушпи од макарони и вистинско бело чедар сирење, mac мек и сирење нуди опција за вечера за возрасни и деца со одличен вкус, изработена со многу грижа и преполна со неодолив вкус. Mac мек и сирење со органски тестенини содржи сирење од крави кои не се третираат со рбст*, нудејќи квалитетни состојки во секој вкусен залак. Оваа страна за вечера со тестенини и сирење не содржи вештачки вкусови или синтетички бои за вкусна порција макарони и сирење На Ann за кои може да се чувствувате добро. Децата и возрасните ќе ја сакаат богатата комбинација на вистински лушпи од сирење и тестенини, што го прави совршен за ручек, вечера или во секое време сте расположени за нешто навистина вкусно. Белиот чедар мак и сирењето на ann се готови за само десет минути, помагајќи ви да поминувате помалку време во кујната за да можете да уживате во квалитетно време споделувајќи оброк со вашето семејство. Се што треба да направите е да ги сварите лушпите од тестенините во вода и да ги исцедите во сито. Загрејте 1/3 чаша млеко со малку маснотии во средно тенџере и измешајте во пакетот со сирење. Потоа, додадете ги сварените тестенини во тенџерето и добро промешајте за да се соединат. Послужете го сирењето mac n на Ann како гарнир, користете го за да подготвите печена сланина mac и сирење за следниот семеен оброк или спарете го со други омилени храна за деца како пилешки грутки. Оваа кутија со големина од 10,5 унци е лесна за чување во оставата, чајната кујна и содржи четири порции за брза опција за вечера за деца мек и сирење. Страната за вечера со макарони и сирење на ann е официјален Блузи За образование за учество на производот. Преземете Ја Апликацијата Box Tops за да дознаете повеќе и да започнете да заработувате готовина за училиштата што имаат потреба денес. Домашнатаrown е посветена на ширење добрина преку добрина на планетата и создавање вкусна храна за секојзабавче.*Не е прикажана значајна разлика помеѓу млекото добиено од крави третирани со рбст и не третирани со рбст. Една кутија Од 10,5 мл Бели Лушпи Од Чедар Од Mac Макарони И Вечера со Сирење Со Органски Тестенини. Макарони и сирење на ann за да донесат кремаста, вулгарна добрина на вашата семејна трпеза со органски лушпи од тестенини и вистинско бело сирење чедар. Вкусни деца мак и сирење направени без вештачки вкусови или синтетички бои. Мек и сирење совршени како прилог, во рецепти како печена сланина мек н сирење или во комбинација со пилешки грутки. Белиот чедар мак и сирењето на ann се подготвени за само 10 минути за вкусна опција за храна за деца или дел од брз семеен оброк. Кутија Блузи за образовен производ што може да заработи готовина за училиштата кои имаат потреба со Апликацијата Бокс Блузи.

R

Им се допаѓа и на купувачите