.

.

Колекција Стерлинг сребрена кубна цирконија врска со лежерен прстен - бел

Колекција Стерлинг сребрена кубна цирконија врска со лежерен прстен - бел

DEN 442.88
Износ

Пенлив стил! Овој прекрасен прстен се одликува со песни поставени бели кубни скапоцени камења во цирконија во поврзувањето на дизајнот со два реда на пас-поставени кубни цирконија камења што ги врамуваат врските. Овој прстен се обвиткува околу прстот со треперливи камења што блескаат од секој агол. Овие скапоцени камења се поставени со рака во 925 сребро со висок полски финиш. Изненадете некој посебен во вашиот живот со овој луксузен прстен. Совршен подарок што е строго прекрасен. Брендот SL Collection Guarrantes Најдобра занаетчија и потврдува дека секоја ставка е подложена на најпрецизна контрола на квалитетот. Овој прстен има затворен дизајн под галерија за удобност со финиш со дво-тон, истакнувајќи го логото на SL на SL Collection. Покрај тоа што е дизајниран преку зачудувачки детали, овој прстен е дизајниран од SL колекција со специјална порака за споделување. Со создавање накит што е убав внатре и надвор, пораката на SL Collection се открива преку скриен камен поставен во групата на овој прстен, наменет да ги зајакне жените да ја откријат својата внатрешна сила, моќ и убавина што е скриена во себе. „Заедно можеме да го инспирираме светот да го цениме дијамантот во себе“. - С.Л. SL колекција Стерлинг сребрена кубна цирконија врска со лежерен прстен - бел.

R

Им се допаѓа и на купувачите