.

.

Мала планета од страна на картерските неутрални органски панталони на Картер

Мала планета од страна на картерските неутрални органски панталони на Картер

DEN 224.00
Износ

Сигурно ќе се за inубите во овие слатки џогери за бебе. Ова основно 2-парчиња е топло, меко и функционално со џебови и влечење. Тие се совршени за активности што се одвиваат со Мама, но исто така и се гушкаат дома со најблиските. Како и секогаш, овие се овластени органски според глобалниот органски текстилен стандард (GOTS) .. Изработени во најчисти органски ткаенини и одржливи материјали, Малата планета од Картер е враќање на едноставност. Размислени најважни работи и безвременски парчиња за подарок или да се држат. Сертифициран органски според глобалниот органски текстилен стандард (GOTS) 2-пакувања џоги за џебови за бебиња, размислено дизајнирани со минимална амбалажа, извори од рециклирани материјали увезени машини што се мијат.

R

Им се допаѓа и на купувачите