.

.

Трговска марка ликовна уметност „Литературна мачка“ платно уметност од Јан Панико

Трговска марка ликовна уметност „Литературна мачка“ платно уметност од Јан Панико

DEN 2.67
Износ

Уметник : Јан Panicosubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernional Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има мачка што лежи на црвена книга. Артист и мачка Фансиер, Јан Панико, го дава терминот „мачка дама дама дама дама дама дама дама 'сосема ново значење. Таа откри што ќе стане и страста и животната работа како мало дете. Според Јан, патеката што води кон нејзината кариера беше поплочен рано. „Првото сеќавање на детството што го имам е од мојот прв сет на бои на прстите. Оттогаш бев зависник и бев вклучен во уметнички напори “. таа рече. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

R

Им се допаѓа и на купувачите