.

.

Вортингтон целосен грб кожен морнарски бар столчиња од Ривер Стрит Дизајнс, сет од 2

Вортингтон целосен грб кожен морнарски бар столчиња од Ривер Стрит Дизајнс, сет од 2

DEN 0.67
Износ

Луксузот никогаш не бил толку лесен со овој сет од 2 столици од кожни морнарички бар -столче од реката Ривер Стрит Дизајнс. Ако сакате да додадете софистициран раб на вашето искуство во бар, овие перничиња со високи столици со кожени кожни кожни ги добија вас и вашите гости покриени. И удобни и стилски, овие мешани материјални столици ќе додадат рустикален елемент и чувство на сила во вашиот дом. Иако овие седишта се означени како столици во бар, тие изгледаат одлично како канцелариски столчиња или акцент столчиња во вашиот простор за собирање. Вортингтон Фукс кожен морнарички бар столчиња од Ривер Стрит Дизајнс, сет од 2 вклучува две столици. Пакувани димензии : 13 "H x 32" L x 30 "W. Собрани димензии : 40" H x 18 "L x 22" W. Висина на седиштето : 29,38 "од земја. Длабочина на седиштето : 15 ". Материјали : метал обложена со прав, кожена кожа. Собрание : Потребно е одредено склопување. Пристигнува во 1 кутија. Место/избришете го чисто. Платното седиште и потпирачот за грб. Дизајн на мешан материјал. Пунични кожни седишта. инспирирано. Лесно се склопува. Поддржува до 250 bs.

R

Им се допаѓа и на купувачите