.

.

Енергетска стоп Предна и задна замена на сопирачките за замена и комплет за ротор со дебеломер KCOE1906A одговара на екскурзијата на Форд

Енергетска стоп Предна и задна замена на сопирачките за замена и комплет за ротор со дебеломер KCOE1906A одговара на екскурзијата

DEN 7235.04
Износ

Енергетски стоп Autopecialty Комплетите за замена на акции со дебеломер вклучуваат комплетен сет на ротори на сопирачките на дискот, сет на сопирачките, сопирачките на сопирачките, хардверот за инсталација и lube на сопирачките. Керамичките влошки на сопирачките се со ниска прашина и без бучава. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени. Тие се не-насочена површина на роторот со рамнотежа од 100% мелница. Калинерите на сопирачките се темелно проверени за квалитет и безбедност, тестиран притисок за да се спречи протекување, гума со висока температура EPDM за продолжен живот, а премија за силиконски подмачкување обезбедува неспокојно работење. Комплет за замена на сопирачките за замена на акции за автоматско напојување со дебеломер е совршен за буџетскиот свесен потрошувач во потрага по комплетен комплет за сопирачки за замена на залихите! Енергетска стоп Предна и задна замена на сопирачките за замена на сопирачките и комплетот за ротори со дебеломер KCOE1906 A • Z17 Замена на сопирачките за замена на акциите, роторот, дебеломер и хардверскиот комплет е буџетската замена на залихите за вашето дневно управувано возило • Комплетот вклучува сет на Z17 Evolution Carbon-Fiber-Fiber-Fiber-влакна Керамички влошки со сопирачки со ниска прашина направени со керамичка формула што се потврдува преку тестирање на трети страни во САД • ОЕ, или оригинална опрема, ротори во стилот кои се 100% мелници и изработени од прецизно за да одговараат на вашето специфично возило • Калиперите се темелно прегледани за Квалитет и безбедност • ги вклучува сите хардвер неопходни за целосна инсталација на комплет за сопирачки што ќе ги врати оригиналните перформанси на сопирањето на вашето возило • FITS : Ford Excursion 2005-2000; F-250 Super Duty 2004-2000; F-350 Super Duty 2004-2000.

R

Им се допаѓа и на купувачите