.

.

Уметнички ткајачи Глобална племенска област килим

Уметнички ткајачи Глобална племенска област килим

DEN 1088.00
Износ

Колекцијата Colten има привлечни глобални инспирирани дизајни кои се преполнуваат со елеганција и благодат! Совршен додаток за секој дом, овие парчиња ќе додадат еклектичен шарм во секоја просторија! Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Направено со полипропилен во Турција и има среден куп. Наменето да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте прво на мала област. Вакуумите на канистер без шипки за ритам се оптимален вид вакуум што треба да се користат на килими, но исто така можете да ја користите рачната приврзаност на исправен вакуум. 100% полипропилен. Машина ткаена во Турција. Висина на купот : 0,3 ". Само во затворен простор. Моден и еклектичен, овој глобален стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор . Нијанси на светло сива, сива, темно кафеава, црна. 9 'x 12' РАБОТНА област на правоаголник. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Колтен. Функционален среден куп овозможува удобно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги поучува вратите . препорачана подлога за килим.

R

Им се допаѓа и на купувачите